image description
3

tema gündelik hayat

konuk editör Doreen Westphal

image description
12

çırak barber shop

Kadıköy, Moda’da tasarımıyla olduğu kadar malzeme kullanımı ve gece aydınlatmasıyla da dikkat çeken bir erkek kuaförü ‘Çırak Barber Shop’

image description
18

dantel beton perde

Doreen Westphal

Dantel beton perde, zanaat ile modern teknolojinin bir araya geldiği ve yerinde üretilen bir malzeme olan betonun kendine has bazı karakteristik özelliklerini açığa çıkartan bir mimari objedir.

image description
22

kuzey duisburg parkı

Levent Şentürk

Kuzey Duisburg Endüstriyel Parkı, iki yüz hektarlık bir alan üzerinde konumlanan bir demir döküm fabrikasının ayakta kalan tesisleriyle, Ruhr havzasının batı ucundadır.

image description
28

saksonya- anhalt sanat vakfı

Saksonya- Anhalt Sanat Vakfı, 2005 yılında bölgede çağdaş sanatı teşvik etmek üzere kuruldu. Vakıf, görsel ve uygulamalı sanatlar, performans sanatları, film, tiyatro, medya sanatları, edebiyat, müzik ve disiplinlerarassı çalışmaları destekliyor.

image description
34

tesadüfi anıtlar

savaş dönemi gündelik hayatının istenmeyen anıtları

Doreen Westphal

Anıt denilince aklımıza zengin detaylara sahip ve korunması gereken değerleri hatırlatan büyük yapılar ve alanlar gelir: kaleler, kiliseler, camiler veya kazanılan zaferleri ya da savaşta kaybedilenleri hatırlatmak için dikilen anıtlar.

image description
38

ağırlıktan hafifliğe,

betondan gündelik eşyalar tasarlamak

Esra Bici Nasır

Betondan tasarlanmış ürünlere baktığımızda çoğunlukla aydınlatma üniteleri, mobilya, raf üniteleri gibi iç mekanları tanımlayan, iç mekanların yapısal özellikleriyle doğrudan bağlantılı ürünlerle karşılaşıyoruz.

image description
44

urbanbake ve kent hikayeleri

Tasarımcı, ‘soğuk’ bir yapı malzemesi olan betondan takılar tasarlayarak bize betonun malzeme potansiyelini ve esnekliğini göstermiş oldu. Tasarımcının markası, Urbanbake, ‘kent’ten aldığı ilhamlara gönderme yapıyor: bir nevi kent fırını.

image description
50

beton mutfak

Steininger designers

Tasarımcıların betonu keşfetmesi sonucunda, bugün gündelik hayatımızın her alanında betona şaşırtıcı şekillerde rastlamak mümkün.

image description
52

yerelde modernler

Georg Schöllhammer

‘Yerelde Modernler’, Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nde, Kruşçev’in iktidara geldiği 1950'lerin ortalarından başlayarak birliğin dağılmasına kadarki süreçte modern mimarlık üretimini belgeleyen bir arşiv sergisi.

image description
56

gündelik hayat

Beton tasarım objeler

image description
66

bahar atölyeleri 2013,

aradığınız kültüre şu anda ulaşılamıyor, lütfen başka bir nesne ile tekrar deneyiniz!

Avşar Gürpınar

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nin Vitra ana sponsorluğunda ve Hollanda Kraliyeti Başkonsolosluğu’nun desteğiyle düzenlediği Bahar Atölyeleri’nin ikincisi 20-25 Nisan tarihleri arasında Santral Kampüsü’nde gerçekleşti.

image description
73

teknik sayfalar

homemade modern, 

deneyimler 

beton tarifleri

inovasyon