Satış Sözleşmesi

Alışveriş Koşulları

 1. 18 yaşından küçük kişiler www.betonart.com.tr sitesinden alışveriş yapamaz.
 2. www.betonart.com.tr sitesinden kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Siparişin verildiği tarih, sistemimizin kredi kartından tahsilatı yaptığı veya banka hesaplarımıza sipariş havalelerinin girdiği tarih olarak alınır. Siparişin teslimat süreci bu tarihten itibaren 3 gündür.
 3. www.betonart.com.tr siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliye ve fatura eşliğinde teslim edecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. KDV oranları dergiler için %1′dir.
 4. Sipariş esnasında fatura, teslimat, iletişim bilgilerinizin doğruluğundan emin olunuz, özellikle elektronik posta ve telefon numaranızı kontrol ediniz.
 5. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsızlaştıran haller, mücbir sebep (tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza vb) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şartlarına maruz kalan taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

Temin Süresi

Siparişlerinizin temin süresi 3 işgünüdür. Cumartesi, pazar, resmi dini ve milli bayramlar işgünü olarak kabul edilmemektedir. Temin süresi ile ilgili sorularınızı abone@betonart.com.tr adresine elektronik posta olarak göndermeniz gerekmektedir.

İptal İşlemleri

 1. Siparişinizi tamamen iptal etmek istiyorsanız +90 212 259 90 79 numaralı telefonumuzu aramanız veya bu konu ile ilgili abone@betonart.com.tr adresine elektronik posta göndermeniz gerekmektedir.
 2. Siparişin tamamen karşılanamadığı durumlarda müşterinin yaptığı ödeme iade edilecek ve bilgi verilecektir.
 3. Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır. (Bazen müşteri sadece karşılananları gönderiniz ve kalanı için ödememi iade ediniz şartıyla sipariş verir veya eksik siparişi başka bir ürün ile değiştiriniz veya tüm siparişi iptal ediniz diyebilir.) Bir hafta (7 Gün) içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir

İade İşlemleri

 • Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları tüketici hakları çerçevesindedir. Uzaktan Satış Yönergeleri uyarınca, Avrupa Birliği dahilindeki müşterilerin, BETONART’tan yapmış oldukları siparişlerden vazgeçme haklarını kullanmak üzere 7 işgünü süreleri bulunmaktadır.
 • Satın alınan ürün orijinal halde (tekrar satışa uygun), şartlara da uygun olarak bir hafta içerisinde tarafımıza herhangi bir neden göstermeksizin iade edilebilir. Bir haftadan sonraki bu tarz iade talepleri dikkate alınmayacaktır. İadelerde kargo masrafları tamamen müşteriye aittir. Ödemeli kargolar kesinlikle kabul edilmeyecek, teslim alınmayacaktır. İade edilen ürünün şartlara uygunluğu kontrol edilecek ve uygun ise geri ödeme sonucun müşteriye bildiriminden itibaren en geç 1 ay içerisinde yapılacaktır. Geri ödemede firmamızın karşılamış olduğu banka aracılık, kargo gibi masraflar düşülecektir.
 • Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya abone@betonart.com.tr adresine konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz

Ödemeler

 1. Ödemelerinizi sitemizde belirttiğimiz (kredi kartları, banka havalesi) ödeme seçenekleri ile yapabilirsiniz.
 2. Havale işlemleri sırasında ilgili kurum tarafından talep edilebilecek “masraf” vb ücretlerin karşılanması tamamen müşteriye aittir.
 3. Tek satışlarda havale açıklamasına hangi dergileri sipariş ettiğinizi lütfen belirtiniz.
 4. Aboneliklerde havale açıklamasına abonelik başlangıç sayısını lütfen belirtiniz.
 5. Havale ile yaptığınız ödemelerde ödemenizi gösteren banka dekontunu abone@betonart.com.tr adresine HAVALE DEKONT başlığı ile gönderiniz.

Uyuşmazlık Halinde Yetkili Yargı Organı

Bu alışveriş koşulları Türk kanunlarında yer verilen Tüketici Hukuku’na tabidir. Satışların BETONART Dergisi Künye ve İletişim sayfasında bulunan adresinde gerçekleştirildiği kabul edilecektir. Tarafların bu sözleşme ile ilgili olarak anlaşmazlığa düşmesi halinde, yargılama yetkisi her durumda İstanbul ili sınırları içinde yer alan İstanbul Mahkemeleri ve İcra Müdürlüklerinde olacaktır.

www.betonart.com.tr sitesinden alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.